Aktualności

„Przemarsz patriotyczny

6 listopada 2018 r. był wyjątkowym dniem dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im.  Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski" w Lubni. W słoneczne przedpołudnie świętowano obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 W sali gimnastycznej w Lubni odbył się uroczysty apel zainaugurowany przez Dyrektor Wiolettę Ryduchowską, która na tle rysu historycznego  podkreśliła ważność i istotę tego patriotycznego święta. Wszyscy uczniowie klas młodszych i starszych wraz z dyrekcją i nauczycielami odśpiewali hymn państwowy.

Następnie uczestnicy uroczystości, przebrani w biało - czerwone stroje, niosący flagi w barwach narodowych, na czele z grupą aktorską stylizowaną na rok 1920, której przewodziła Królowa - Polska (w tej roli Julia Trawicka z kl. 7.) uformowali kolumnę i przemaszerowali wokół stadionu w Lubni. Przemarsz zakończył się wspólnym okrzykiem "Kochamy Cię Polsko!".  Każda klasa wraz z wychowawcą miała możliwość uwiecznienia wyjątkowej narodowej stylizacji na tle bramy triumfalnej inspirowanej "Żywymi obrazami Krëbanów".

Przedsięwzięcie w które zaangażowała się cała społeczność szkolna wraz z rodzicami uczniów odbyła się dzięki inicjatywie i ogromnej aktywności p. Anny Wieteska - opiekuna Samorządu Uczniowskiego, wsparciu p. Moniki Trawickiej i zaangażowaniu wielu nauczycieli. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich paczuszek dla wszystkich uczniów. Fotografią i filmem zajęły się pp. Anna Kowalczyk i Magdalena Miętka.

 Mamy nadzieję, że to wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci stanowiąc zarazem dowód, jak wartości patriotyczne, umiłowanie Ojczyzny i związek z Małą Ojczyzną są ważne dla całej społeczności naszej szkoły w Lubni.