Dokonania uczniów -Rok 2015/2016

 

Konkursy o zasięgu gminnym, rejonowym i wojewódzkim w II półroczu roku szkolnego 2015/2016

  
 Szkoła Podstawowa 
  Nazwa konkursu
Organizator
Osiągnięcia
Opiekun
Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny„Jesień naKaszubach”
CKiB w Brusach
II miejsceMarta Kłodzińska 
Marek Blech
Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny„Jesień naKaszubach”
CKiB w Brusach
wyróżnienieWeronika Smentek 
Marek Blech
Gminnego Konkursu „Kolorowy świat papieroplastyki” pt. Świat zwierząt” 
 Zespół Szkół w Lubni
III miejsce Kacper Pellowski
Helena Blech
 XVI Konkurs Plastyczny „Projekt pocztówki wigilijnej” 
CKiB w Brusach
I miejsce – Kacper Pellowski 
Helena Blech
XVI Konkurs Plastyczny „Projekt pocztówki wigilijnej” 
CKiB w Brusach
III miejsce – Adam Tuszkiewicz
Jadwiga Ossowska
Gminna Liga Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Brusy
 
III miejsce
Janusz Topka 
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych
wyróżnienie -  Anna Peplińska
Karolina Werochowska
Gminne Zawody Czwórboju LA w Brusach
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach
II miejsce chłopcy
Janusz Topka 
Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Ochotnicza Straż Pożarna w Brusach
III miejsce – Bartłomiej Warsiński 
Remigiusz Pokrzywiński
Rejonowy Konkurs Biblijny z Ewangeli. wg św. Łukasza im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda w Chojnicach
 
I nagroda – Anna Peplińska, klasy IIII nagroda – Anna Pruska, klasy III nagroda – Łucja Rogalla, klasy  ,,0”Wyróżnienie – Arkadiusz Wirkus Punkt Przedszkolny
Teresa Kin
konkurs plastyczny "Wielkanoc z origami".
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach
I miejsce – Andżelika MajkowskaIII miejsce – Kacper Pellowski
Helena Blech
Mój Jan Karnowski z Czarnowa
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w BrusachZKP oddział w Brusach
II miejsceAmelia Warsinska
Helena Blech
XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. "Bory Tucholskie w oczach dziecka".
Gminny Ośrodek Kultury w Osiu
I nagroda – Filip Słomińskiwyróżnienie – Klaudia Smentek
Marek Blech
 
Gimnazjum
Nazwa konkursu
Organizator
Osiągnięcia
Opiekun
Gminna Gimnazjada Piłki Ręcznej w kategorii chłopców
Gimnazjum w Brusach
II miejsce
Tomasz Ostrowski 
Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny„Jesień naKaszubach”
CKiB w Brusach
III miejscePatrycja Knitter 
Marek Blech
Gminna Gimnazjada Piłki Siatkowej w kategorii chłopców
Gimnazjum w Brusach
II miejsce
Tomasz Ostrowski 
Gminna Gimnazja- da Piłki Siatkowej w kategorii dziewcząt
Gimnazjum w Brusach
II miejsce
Anna Wieteska 
Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej etap powiatowy
Chojnickie Centrum Kultury
wyróżnienie -  Marta Muchawyróżnienie - Paweł Żywicki
Barbara Narloch
Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Gimnazjum w Brusach
II miejsce
Irena JażdżewskaPaweł Finster
Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Ochotnicza Straż Pożarna w Brusach
III miejsce w swojej kategorii wiekowej – Łukasz Warsiński
Remigiusz Pokrzywiński
Etap Finałowy Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA 2015/2016
Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula
57 miejsce w Polsce w kategorii klas II gimnazjumPaweł Warsiński
Wioletta Ryduchowska
Gimnazjada Lekkoatletyczna Etap Gminny
Gimnazjum w Brusach
III miejsce w pchnięciu kulą – Dawid MellerII miejsce w biegu na 2000 m – Michał TrzebiatowskiII miejsce w biegu na 600 m – Joanna SierackaI miejsce w pchnięciu kulą – Ewa Warnke
Anna WieteskaTomasz Ostrowski
Etap Powiatowy 45 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskie ,, Rodnô Mòwa”
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w BrusachZrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział w Brusach
II miejsce – PawełŻywicki
Justyna Górska
eliminacje powiatowe XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo"
   
II miejsce – Alicja Rydygier III miejsce – Adrian Kloskowski wyróżnienie – Wiktoria Słomińska wyróżnienie – Klaudia Zygmańska  
Marek Blech
Wojewódzki Finał XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem ,, W trosce o nasze bezpieczeństwo”
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku 
wyróżnienie w grupie III uczniów gimnazjów – Adrian Kloskowski
Marek Blech
Gimnazjada Lekkoatletyczna Etap Powiatowy
Gimnazjum nr 2 w Chojnicach 
I miejsce w pchnięciu kulą – Ewa Warnke
Anna Wieteska 
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych
nagroda za bardzo dobry wynik – Paweł Warsiński
Wioletta Ryduchowska
Wojewódzki Gimnazjalny Konkurs Poetycko - Prozatorski
Gimnazjum Publiczne im. Pisarzy Kaszubsko – Pomorskich w Luzinie 
wyróżnienie -  Patrycja Knitter
Anna Klonowska - Dorszyńska
Gminna Liga Zadaniowa z Języka Niemieckiego
Gimnazjum w Brusach
III miejsce – Patrycja Knitter
Magdalena Repińska